vjf
06 فروردین 1402 - 09:46

کشف ۳۹۴۵ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در کاشان/ ۵ مرکز متخلف پلمب شد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پرشکی کاشان با اشاره به کشف و معدوم‌سازی ۳۹۴۵ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در منطقه گفت: ۵ مرکز متخلف در کاشان پلمب شد.

مهدی دلاوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  کاشان  با اشاره به آغاز طرح سلامت نوروزی از 24 اسفند ماه، اظهار داشت: در این مدت بیش از سه هزار و 685 بازرسی توسط کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی کاشان در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل انجام شد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه در این ایام برای یک هزار و 846 مرکز نیز در شهرستان کاشان اخطاریه صادر شده است، افزود:  سه هزار و 945 کیلوگرم مواد غذایی فاسد نیز معدوم شده است.

وی با بیان اینکه در این بازه زمانی 256 بازرسی از مراکز اقامتی و 484 بازرسی از مراکز بین راهی، انجام شده است، تاکید کرد: یک هزار و 475 مورد کلرسنجی شبکه‌های آب آشامیدنی و شش هزار و 767 مورد سنجش پرتابل سطوح و مواد غذایی نیز انجام شده است.

رئیس مرکز بهداشت و معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان ضمن اشاره به پلمب برخی واحدهای صنفی متخلف افزود: پلمپ پنج مرکز متخلف در شهرستان کاشان نیز از آغاز طرح سلامت نوروزی انجام شد.

دلاوری از رسیدگی به 53 شکایت بهداشتی سامانه 190 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد و تصریح کرد: این طرح به صورت مستمر در شهرستان کاشان و آران و بیدگل ادامه دارد و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.

انتهای پیام/801/.

 
منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1110411